پیام مدیریت

در عصر حاضر، جایگاه، نقش، اهمیت، و رشد فراگیر و عامه پسند تکنولوژی اطلاعات بر کسی پوشیده نیست. دست هر کس یک موبایل/کامپیوتر هوشمند دیده میشود. شبکه های اجتماعی به سرعت در بین مردم محبوب شده و گسترش می یابند. افراد زیادی به واسطه تخصص در زمینه IT، در مدت زمان کوتاهی به ثروت های عظیمی دست یافته اند. لذا این اوامر سبب گردیده که افراد زیادی چه در داخل و چه در خارج از کشور به این حوزه روی آورده و خواهان ادامه تحصیل در این عرصه گردند. اما موردی که اغلب در کشورهای در حال توسعه زیاد به چشم می خورد، فاصله یا اصطلاحا گپ بین دانشگاه و صنعت (دنیای کسب و کار) است. در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، به واسطه همین فاصله، زمانی که دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل می گردد و خود را یک مهندس متخصص می بیند و آمادگی خود را برای ورود به بازار کار اعلام میدارد، در کمال تعجب متوجه می شود که نه تنها کسی به دنبال او نمی آید، بلکه حتی به عنوان یک فرد بدون تخصص و بی تجربه با او برخورد می شود. به نظر شما این فارغ التحصیل رشته مهندسی که با هزار امید و آرزو تحصیلات دانشگاهی را به پایان رسانده چه باید بکند؟

 

متن کامل

تقویم آموزشی
جدیدترین رویدادها
سردار سید‌مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور
1398/11/01

🔸تمامی سربازان تا سال ۱۴۰۱مهارت‌های منجر به اشتغال فرا می‌گیرند. 🔸نصف سربازان کشور امروز تحصیلات دانشگاهی دارند. 🔸برای پس از دوران خدمت سربازان هم بسته حمایتی تعریف شده است. 🔸مهارت های هر استان پایش شده و 512 مهارت در کشور احصا شده که سهم هر استان حدود 20 تا 30 مهارت است. 🔸شورای اشتغال در استان ها باید راه اندازی شده و سربازان دارای مهارت باید در اولویت اشتغال قرار بگیرند. 🔸 امسال آموزش 200 هزار نفر را در برنامه داریم که تا سال 1401 صددرصد سربازان ما مهارت های لازم را فرا می گیرند.

استاندار مازندران در دیدار مدال آوران هیجدهمین دوره المپیاد کشوری مهارت:
1398/07/30

از ایده های نخبگان که به تولید محصول منجر شود، کاملاً حمایت می کنیم احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران با مدال آوران مازنی هیجدهمین دوره المپیاد کشوری مهارت سال ۹۷ دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی و امور اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران مازندران این اداره کل در هیجدهمین دوره المپیاد کشوری مهارت با ۷ مدال طلا، ۱ نقره، ۴ برنز و ۷ دیپلم افتخار حائز رتبه دوم تیمی شد. ‎

وام 30 میلیونی برای سربازان دارای گواهینامه مهارت‌شغلی

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی علم و صنعت نیکان ، سردار تقی مهری در مراسم معارفه جانشین جدید رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا که صبح امروز در مقر مرکزی سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد، گفت: طبق قانون بکارگیری مشمولان غایب در واحدهای صنفی، تمام شرکت‌ها و کارخانه‌ها اعم از خصوصی و غیر خصوصی ممنوع است و کسانی که اقدام به این‌ کار کنند بنا به مصوبه مجلس باید جریمه شوند.

اطلاعیه شماره 3 مسابقه نیکان کاپ 3
1398/07/08

جوائز مسابقات نیکان کاپ3